DEGUSTACE SKOTSKÉ WHISKY PRAHA

Neohodnoceno
 
 
Zásadně nesouhlasíme s vtipy o lakomých Skotech, kteří se prý raději pořežou, než aby vylitá lahvička desinfekce přišla nazmar. Když nic jiného, podělili se tihle drsní transsexuálové v kostkovaných sukních se světem o velmi účinný prostředek v boji o štěstí a k oddálení běd. Hřejivý nápoj zlatavě hnědé barvy pomáhá překonávat útrapy dlouhých vlhkých zim na Skotské vysočině po pět staletí, není tedy důvod, proč by nezahnal i vaše chmury. Přijměte pozvání na luxusní výlet vašich chuťových buněk po nejstarších palírnách Skotska. Kultivovaný večer, jehož cílem není skončit zbořenej jak Drážďany.

 

od 290 Kč
Kategorie RELAX
Zvolte variantu
Praha, 1 osoba, 2-3 hodiny, Degustace blend whisky 290 Kč
   
Praha, 1 osoba, 2-3 hodiny, Degustace Toulky Skotskem 750 Kč
   
Praha, 1 osoba, 2-3 hodiny, Degustace Toulky Skotskem Exclusive 1 990 Kč
   
 

DEGUSTACE SKOTSKÉ WHISKY PRAHA - co zažiješ?

Od chvíle, kdy procestujete Skotsko z pohodlí kožené sedačky luxusní whiskerie, už pro vás flaška Tuzemáku nebude symbolem slavnostních okamžiků.
 
Degustace Blend whisky
Míchané whisky mohou vzniknout smísením 20 až 50 různých whisky, čímž dosahují harmonické plné chuti a dokonalé jemnosti. Směsi jsou u Skotských blendů z 5 až 70 % sladová a zbytek obilná whisky. Při podílu malt whisky nad 40 % se používá označení luxusní blend. Právě po generace předávané receptury blendů proslavily „Skotskou“ po celém světě. Míchání whisky je skutečným uměním, protože dosáhnout vždy stejné barvy, chuti i aroma vyžaduje desetiletí zkušeností. První míchaná whisky vznikla až v roce 1853, tradice blended whisky je tedy poměrně mladá, možná právě proto má i znalcům stále co říci.
Ochutnávané vzorky: Green Plaid, Hankey Bannister, Lauders, Campbeltown Loch, Islay Mist
 
Degustace Toulky Skotskem
Pálení whisky má ve Skotsku stejnou tradici jako nošení kiltů a patří k národnímu bohatství. Není náhodou, že název whisky je odvozen ze Skotské gaelštiny a znamenal živou vodu. Přírodní suroviny prvotřídní kvality a dlouhé zrání v dubových sudech zajišťují neopakovatelné aroma i chuť whisky z tohoto kraje. Pohodlně se usaďte a pozvolna vychutnávejte poklady mlhami zahaleného Skotska.
Ochutnávané vzorky: Speyburn Bradan Orach (oblast Speyside), Glengoyne 10y/o (oblast Highland/Lowland), Old Pulteney 12y/o (oblast Highland), Springbank 10y/o (oblast Campbeltown), Smokehead (oblast Islay)
 
Degustace Toulky Skotskem Exclusive
Život je plný paradoxů, proto se nelze divit, že drsný ráz podnebí a hornaté skotské pevniny dal vzniknout něčemu tak něžně hladkému jako je Skotská whisky. Tradice 519 let po generace předávaných znalostí a zkušeností v pálení vysoce kvalitního obilného destilátu vtiskl zdejší whisky zcela jedinečné vlastnosti. Jednoduše procestujte pomocí chuťových buněk celé Skotsko z kožené pohovky nóbl whiskerie!
Ochutnávané vzorky: Rosebank 18y/o (oblast Lowland), Glengoyne Manzanilla cask finish (oblast Highland/Lowland), Old Pulteney 17y/o (oblast Highland), Springbank 15y/o (oblast Campbeltown), Port Charlotte 8 (oblast Islay)
 
PODMÍNKY:
- minimální věk 18 let
- objednávka týden předem
- realizace Po - So od 19 hod