KURZ PŘEŽITÍ

Neohodnoceno
 
 
To, že jste se ve skautu naučili opíkat buřty a rozeznat borůvky od borovice z vás vážně nedělá experta na přežití v divočině. Až to tady půjde celý doprčic, znalosti přežití mimo civilizaci by se mohly vážně hodit. Zatímco si jiní půjdou kopat hroby, vy si budete v klídku snídat syrový červy a nemocný veverky, stavět dvoupatrovej rodinej domek z větví a nosit boxerky z kůže zdechlýho jelena.
od 2 890 Kč
Kategorie KURZY
Zvolte variantu
Domažlice, 1 osoba, 1 den 2 890 Kč
   
Domažlice, 1 osoba, 2 dny 4 190 Kč
   
Domažlice, 1 osoba, 3 dny 5 790 Kč
   
 

KURZ PŘEŽITÍ - CO ZAŽIJEŠ?

Nejvhodnější je třídenní kurz, kde se naučíte vše potřebné a zažijete i dvě přespání v přírodě. Dvoudenní kurz je nejobvyklejší a probíhá nějak takto: hned ze startu vám instruktor zabaví dobrou polovinu všech krámů, které táhnete s sebou: karimatku, cigarety, jídlo, GPSku, mobil, hygienické potřeby a další zbytečnosti. Pak nafasujete láhev vody a vojenský potravinový balíček (který je ale až na večer), vyrazí se do terénu a učíte se přežívat a hledat zdroje po cestě, tu a tam se zastavíte a na místě si ukážete některé techniky přežití. Putuje se celý den až na cílové tábořiště, jestli myslíte, že to tímto končí jste na omylu. Než si budete moci vybalit vojenský potravinoví balíček, nejdřív musíte obstarat vodu, přístřeší a oheň. Následuje nocování v přírodě pod širým nebem. Ranní hygiena v potoce a pokračuje se v programu, učíte se dělat pasti a stavět různé typy přístřešků k přenocování.
 
Jednodenní kurz
Začátek vždy v sobotu v 8:00 hod, zakončení programu v sobotu v 18:00 hod.
Co se naučíte: opatření potravy a vody, psychologie přežití, rozdělávání ohně a orientace v terénu.
Dvoudenní kurz
Začátek vždy v sobotu v 8:00 hod, zakončení druhý den v neděli v 14:00 hod.
Co se naučíte: vše co v jednodenním kurzu a navíc stavbu přístřeší, kladení pastí, rybolov, záchranu života při úrazech
Třídenní kurz
Začátek vždy v pátek v 17:00 hod, zakončení druhý den v neděli v 13:00 hod.
Co se naučíte: podrobná praktická ukázka přežití ve volné přírodě zahrnující opatření potravy a vody, psychologii přežití v přírodě (sebekázeň, autosugesce), rozdělávání ohně (různými způsoby), orientaci v terénu, stavba přístřeší dle ročního období a možností lokality, první pomoc a záchrana života při úrazech v přírodě, výroba nástrojů z dostupných materiálů, uzly, provazy, pasti, rybolov.
Třídenní kurz otevírá možnosti dalších levelů kurzů přežití (úroveň 2 - bez spacáku a úroveň 3 - extrémní přežití). Tyto kurzy vám na vyžádání zprostředkujeme po absolvování úrovně 1.
 
PODMÍNKY:
- objednání 2 týdny předem
- kurz probíhá za každého počasí i ročního období (pro méně zdatné dobrodruhy doporučujeme jaro až podzim)
- vlastní spacák a pevná obuv
- kurz je určen pro maximálně 12 účastníků